در دیدار مدیر کل هواشناسی با فرماندار رفسنجان شبکه پایش سرمازدگی رفسنجان مورد بررسی قرار گرفت

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی، مدیرکل هواشناسی کرمان با رضایی فرماندار شهرستان رفسنجان دیدار و گقتگو کرد. عراقی زاده با تشکر از فرمانداری رفسنجان درخصوص همکاری در توسعه و تجهیز هواشناسی شهرستان رفسنجان گفت: در سال جاری با کمک ایستگاه های هواشناسی کشاورزی دانش بنیان کاوشگران آب پیش بینی نقطه ای در باغ امکان پذیر بود و بهتر است برای کمک به اقتصاد شهرستان و خسارت کمتر بخش کشاورزی از پدیده های هواشناسی، ایستگاهها در نقاط بیشتر و همچنین کالیبره بودن سنسورهای مورد استفاده ضروری می باشد و این هم میسر نخواهد شد جز با کمک و همکاری فرماندار در تخصیص اعتبارات لازم به هواشناسی .

مدیر کل هواشناسی ضمن تأکید بر تداوم همکاریها بین اداره کل هواشناسی و فرمانداری شهرستان ها، به تشریح صدور هشدارهای هواشناسی و گزارشات جوی و اقلیمی سال جاری بالاخص پدیده های غالب شهرستان رفسنجان از جمله سرمازدگی و وجود غبار پرداخت و در ادامه گزارش جامعی از عملکرد و اقدامات انجام شده از سوی این اداره کل ارائه نمود. و با بیان مشکلات و چالش های پیش رو جهت اجرای طرح ها و پروژه های اداره کل هواشناسی استان از نماینده عالی دولت در شهرستان رفسنجان، درخواست پشتیبانی نمود.

رضایی همچنین گفت وظیفه هواشناسی با توجه به بالا رفتن آگاهی مردم در زمینه تاثیر هواشناسی در کشاورزی و افزایش درخواست‌های کاربران در حوزه های مختلف از هواشناسی، بنابراین برای ارائه خدمات مطلوبتر و دقیقتر به کاربران مستلزم تجهیز هواشناسی به فن اوری جدید روز و کمک شرکت های دانش بنیان می باشد

رضایی فرماندار رفسنجان در این نشست ضمن تشکر از زحمات، تلاش ها و اقدامات ارزنده کارکنان اداره کل هواشناسی استان و شهرستان رفسنجان با تاکید بر اینکه هواشناسی کرمان نیاز به حمایت ویژه دارد اظهار نمود: طرح ها و برنامه های اداره کل هواشناسی استان با حمایت های استانداری و مسئولین استانی اجرایی و عملیاتی می گردد. وی در پایان در خصوص اختصاص اعتبار در جهت پیشبرد اهداف هواشناسی شهرستان رفسنجان بخصوص در توسعه و تجهیز شبکه پایش سرمازدگی شهرستان  قول مساعد داد.

محسن عراقی زاده همچنین از ایستگاه های سینوپتیک و فرودگاهی رفسنجان بازدید کرد و با همکاران در مورد مسائل و مشکلات مربوطه گفتگو کرد.

You must be logged in to post a comment.