هر ساله پدیده‌های مخرب جوی مانند: توفان ، سیل و خشکسالی در اغلب نقاط جهان امنیت و رفاه زندگی مردم را به مخاطره انداخته و خسارت‌های جانی و مالی فراوانی به آنها وارد می‌کنند.داشتن پیش‌آگاهی از زمان وقوع این پدیده‌ها می‌تواند تا حد بسیار زیادی از میزان این خسارت‌ها بکاهد.

 “سازمان‌ های هواشناسی ” در این زمینه نقشی کلیدی و بسیار با اهمیتی به‌ عهده دارند.از این رو باید تلاش کنند تا با تهیه به هنگام پیش‌بینی‌های جوی و هشدارهای صحیح، روشن، معتبر وقابل استفاده و رساندن سریع آنها به مسئولین دولتی و کاربران نهایی، این نقش را به خوبی ایفا کنند.

پیش‌بینی‌ها و هشدارهای به‌هنگام، دقیق و معتبر هواشناسی که بر مبنای اصول و علم هواشناسی و با کمک مدلهای عددی و با لحاظ کردن  شرایط جغرافیایی، اقلیمی و با تحلیل‌های مناسب تهیه وصادرمی گردند، نقش مهمی را در تصمیم‌گیری افراد و مسئولین یک کشور در رابطه با برنامه ریزی امور مرتبط با تامین امنیت و رفاه خود و جامعه بازی می‌کنند.

 برای مثال داشتن پیش‌آگاهی از وقوع پدیده‌های خطرناک جوی مانند : سیل، بارش‌های سنگین برف و باران، رعدوبرق در بخش یا بخش‌هایی از کشور علاوه بر اینکه از غافل‌گیر شدن مسئولین جلوگیری می‌کند، آنها را نیز قادر می‌سازد تا با برنامه‌ریزی مناسب با آن مواجه شده و از اثرات زیان‌بار آن بکاهند.

 با ارائه خدمات عامه هواشناسی دو هدف عمده زیر قابل دست یابی است:

  الف – تولید محصولات هواشناسی و ارائه پیش‌آگاهی‌های روشن، معتبر و به هنگام به نحوی که  نیازهای کاربران را  تامین کند.

  ب – اطلاع رسانی، و ارائه  محصولات به کاربران و مسئولان به منظور اتخاذ تصمیم های مناسب جهت حفظ امنیت جانی ومالی وتوسعه پایدار

تعامل مستقیم با مسئول ارائه خدمت از طریق ایمیل  habibimahani@gmail.com

ارتباط با ما 

جهت ارسال نظر اینجا را کلیک نمایید

تلفن مستقیم :  ۳۲۶۵۳۹۴۶-۰۳۴